ERMİŞLER ya da GÜNAHKARLAR

YAZAN ANTONY HOROWITZ
REJİSÖR ERHAN GÖKGÜCÜ
OYNAYANLAR
EMRE YURTTAKALIN
ALİ BÜYÜKKARTAL
NAZİFE OĞLAKÇIOĞLU
SEZGİN ÖZTEKE

REJİSÖR’ÜN NOTLARINDAN;

“Halı” biz ona bu adı verdiğimiz için halıdır. Algı yönetimi mühendisleri bir gün ona,sözgelimi “günah” derlerse halıyı günah olarak mı adlandırmalıyız ?

Kaotik bir dünya da yaşıyoruz. Kavramlar birbirlerine karışmaya, anlam değiştirmeye başladı. Ermişler, günahkarlar sık sık yer değiştiriyorlar ve bir dolu etken gündeme oturtuluveriyor, kavramların yeni anlamlarını benzememiz için. Bu kaos’ta kazançlı çıkan kimdir ? Doğruyu, iyiyi, gerekiri nasıl bulacağız? Yanıt seyircide… Oyuna böyle bakılmalı.

Bir sanat eğitimcisi için mezun ettiği yetenekli ve iyi düşünebilen 3 öğrenisi ile çalışması bir gurur kaynağı. Dilerim hep gü- zel ve yararlı oyunlar sergilerler. Alkışları bol olsun, esin perisi kanatlarını üstlerine gersin.

Filiz ELMAS. Radikal .15/05/2015

“…Ermişler ya da Günahkarlar Sahnelemede yönetmenin toplumsal zeminde tartıştığı “ermişlik” ya da “günahkarlık” kavramı, oyunun matematiğine uygun bir görsellikle seyirciye sunuluyor. Styler rolünde Emre Yurttakalın, Dr.Farquhar rolünde Ali Büyükkartal, Hemşire Plimpton rolünde Nazife Oğlakçıoğlu ve Borson rolünde Sezgin Özteke görev yapıyor. Ali Büyükkartal’ı komedi kalıplarını, rolünün inandırıcılığına zarar vermeden iyi bir beden ve ses kullanımı ile yansıttığı için, Emre Yurttakalın’ı oyunun kırılma noktalarına yaptığı doğru vurgularla, karakterin değişimini seyirciye aktardığı için kutluyorum.İyi bir oyun, kaçırmayın.”

Atila SAV Sahne Dergisi. Mart-Nisan 2015

“…Usta ve deneyimli yönetmen Erhan GÖKGÜCÜ üç öğrencisi ile çalışmış… Emre Yurttakalın (Styler), Ali Büyükkartal(Dr.Farquhar), Nazife OĞLAKÇIOĞLU(Hemşire Plimpton) üst düzeyde bir oyunculuk bütünü sağlıyor.”