Bizi Takip Edin!

Aleyna Sena Sarı

Flüt ve Piyano Eğitmeni

25 Mayıs 2000 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk müzik eğitimine 10 yaşında gitar ile başladı. 11 yaşında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı yetenek sınavını kazandı. Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı Flüt Bölümü’nde Aysun Müftüoğlu’nun flüt öğrencisi oldu. Okuldaki piyano eğitimini ise Deniz Kuvandık’tan aldı. Ortaokulu bitirdikten sonra lisede de Konservatuvar eğitimine devam etti. Sınıf atlama kararı ardından sınavlarda başarılı olarak lisede sınıf atladı ve bir yıl erken bitirdi.

Konservatuvardaki eğitim hayatı boyunca bir çok oda müziği, flüt, koro ve orkestra konserlerinde yer aldı. Aynı zamanda bir çok flüt masterclassına aktif olarak katıldı.

Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yan dal programına başvurdu ve hak kazandı. Bu süreç içerisinde Hülya Kazan’dan vokal eğitimi aldı.

2021 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Halen Sosyoloji Bölümü’nde yan dal yapmakta ve de Kulis Sanat Eğitim Akademisi’nde flüt ve piyano eğitmenliği yapmaktadır.

Diğer Oyuncularımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam