Bizi Takip Edin!

Asena Melikoğlu

Klasik Bale Eğitmeni

1992 yılında Ankara'da doğdu. 2000 yılında başladığı Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Bölümü'nün üç yıllık eğitimini 2003 yılında başarıyla tamamladı.

Aynı yıl TED Ankara Koleji İlkokulundan mezun oldu ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı' nın Bale Bölümünü kazandı.

2006 yılında Uğur Seyrek yönetimindeki Bodrum Aspat'taki Bale Yaz Kampına katıldı.2012 Yılında Hollanda – Rotterdam Codarts Dance Academy'de öğretim görevlisi olan Sanja Majer – Hasagic'in yönetimindeki workshoplara katıldı.

2013 Şubat ayında, aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Lisans 3.sınıf öğrencisi iken Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde dansçı olarak görev yapamaya başlamıştır.

2013'de 11.Uluslararası Bodrum Bale Festivaline Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin "Amazonlar" eserinde görev almıştır.

2014 yılında Hacettepe Universitesi Ankara Devlet Konservatuvari'ndan Sahne Sanatlari Bölüm Birincisi olarak mezun oldu.

2019 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda Sinan Pekinton'un yönettiği Güngör Dilmen'in ''Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını'' adlı oyunun Koreografisini üstlenmiştir.

2013 yılından bu yana Kulis Sanat Eğitim Merkezi'nde Klasik Bale branşında Eğitmen ve Koreograf olarak görevine devam etmektedir.

Dans Ettiği Dersler

Fındıkkıran, Giselle, Zorba, Troya, Hamlet, Bach Alaturca, Akdeniz Esintisi, Five Tango, Aguas, Bolero, Amadeus, Romeo ve Juliet, Yevgeni Onegin, Carmen, Kont Dracula, Sevgilinin Bedeli, Harem, Amazonlar, Fantastik, Arşın Mal Alan, Yarasa, Turandot.

Diğer Oyuncularımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam