Bizi Takip Edin!

Berrak Seçkin

Eğitim Koordinatörü

Samsun’da doğmuş, ilk ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır. İlk müzik çalışmalarına TRT sanatçısı olan  Serap Kuzey’in teşviki ile 6 yaşında Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Çocuk Korosu ile başlamıştır. Buradaki 8 yıllık eğitimi boyunca TRT ses ve saz sanatçısı Canan Sezgin Geylan, Muhterem Sezgin ve Dr. Mehmet Halis Korur ile çalışmış ve birçok konserde solo görevini üstlenmiştir. 10 yaşında şef Ferruh Kuzey yönetimindeki Ankara Sağlık Bakanlığı  Korosu konserinde misafir çocuk solist olarak yer almıştır.

    Müzik çalışmalarına daha sonra Tülay Ülkü ile solfej dersleri alarak devam etmiş ve Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi sınavlarına hazırlanmaya başlamıştır. 2004 yılında Samsun Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak buradaki 4 yıllık eğitimi boyunca batı müziği ile ilgili çalışmalara başlayıp keman, piyano, koro, müziksel işitme-okuma, müzik tarihi ve orkestra derslerinde eğitim görmüştür. Lise öğreniminin yanında Kültür Bakanlığı Çok Sesli Çocuk Korosu şefi Aynur Özgür ile koro çalışmalarına katılmış ve çocuk korosuna solfej öğretiminde yardımcı eğitmenlik yapmıştır.

    2007 yılında Orfeon Oda Korosu sanatçısı ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Göevlisi Bilgen Özcan ile şan derslerine başlamıştır. Aynı yıl sınavlarına girmiş olduğu Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Koro Bölümü Koro Ana sanat Dalı’nı kazanarak 4 yıllık konservatuvar eğitimine devam etmiştir. Konservatuvar eğitimi boyunca Dilruba Amanullaeva ve Prof. Mustafa Apaydın ile koro ve koro şefliği, Yuming Bozkuş ile piyano, Feridun Büyükaksoy ile keman, Doç. Dr. Hasan Yener ile şan, sahne bilgisi, ses eğitim ve öğretim teknikleri, Devlet Tiyatroları sanatçısı Gülgün Kutlu ile diksiyon- artikülasyon ve mimik-rol, İvan Çelak ile solfej, İsmail Sezen ile armoni, Arda Erdem ile kontrpuan, Nedim Yıldız ile prozodi ve Türk müziği çok seslendirilmesi, Hande Orhan ile opera ve müzik tarihi, Dilruba Amanullaeva ile partisyon okuma-çalma, Prof. Dr. Gürsel Dursun ile sesin oluşumu ve korunması, Hepşen Okan, Güler Demirova Györffy ile eşlik dersleri çalışmalarını sürdürmüş ve belli bir dönem Samsun Devlet Opera ve Bale sanatçısı soprano Seda Ortaç ile de çalışmıştır.    

 Eğitimi süresince Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın tüm sanat etkinliklerinde yer almış, hem Ankara hem de şehir dışında yapılan tüm konserlerde korist olarak görevini sürdürmüştür. Her yıl Ankara ve Mersin’de düzenlenen Türkiye Polifonik Korolar Şenliği’ne katılmış, üniversite son sınıfta başkanlığını yaptığı ve aynı zamanda yönettiği Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Staj Korosu ile birlikte katıldığı bu şenlikte DİKSİYON - ARTİKÜLASYON ANLAŞILIRLIK  ödülünü almaya hak kazanmışlardır.   

 Aynı yıl T.S.K Armoni Mızıkası Komutanlığı Orkestrası şefleri Albay Halil Aşık ve Binbaşı Kıvanç Tepe ile hem Ankara içindeki birçok konserde hem de şehir dışında yapılan konserlerde korist olarak görev almıştır.   

 2011 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Koro Bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayan Berrak Seçkin TRT Radyo Sanatçısı Sedat OYTUN ile “nazariyat ve eser yorumlama” çalışmalarına devam etmiştir. Pedagojik Formasyon eğitimi boyunca eğitim bilimine giriş, öğretim ilke ver yöntemleri, eğitim psikolojisi, sınıf yönetimi, öğretmenlik uygulaması, gelişim psikolojisi, yaşam boyu öğrenme, öğretmenlik meslek etiği, eğitim sosyolojisi, eğitim tarihi, çocuk gelişimi, eğitimde program geliştirme konularında eğitim almış ve stajını tamamlamıştır. Eğitmenlik hayatı boyunca hem çocuklara ve gençlere hem de yetişkinlere dersler vererek birikimini çok geniş bir yelpazade sürdürmüştür.

2014 yılında TRT’nin düzenlemiş olduğu Genç Mikrofon Ses Yarışması’nın Ankara elemelerinde ilk on finalist arasına girerek başarı belgesini almaya hak kazanmıştır.

2011-2017 yılları arasında TC M.E.B’na bağlı özel bir sanat kurumunda piyano-keman ve şan öğretmenliğinin yanında burada kurum müdürü olarak görev yapmıştır. Bu kurumda ve halen devam eden çalışma hayatında hem çocuklara ve hem de yetişkinlere bireysel ve toplu dersler vermiş ve vermeye devam etmektedir. Her yıl çalıştırmakta olduğu çocuk korolarıyla koro ve orkestrayı birleştirip yılsonu konserlerinde öğrencileriyle birlikte yer almıştır. Düzenlenen dinletilerde her yaştan öğrencisine yer vererek sahne tecrübesini yaşamak konusunda onları teşvik etmiştir.

Yaklaşık 6 yıl önce başladığı West London Üniversitesine bağlı London College of Music School sınav ve diploma programına bağlı kurumlarda öğretmenlik yapıp bu okulun müfredatı konusunda öğrencilerine eğitim vererek bu sınavlara hazırlayıp diploma almalarını sağlamıştır. Bu durum hem kendisine hem de öğrencilerine önemli bir tecrübe kazandırarak yurtdışı programlarıyla ilgili bilgi sahibi olmaya ve öğrencilerinin de bu programdan tecrübe kazanmalarına katkı sağlamıştır.

Müzik öğretmeni ve piyano, keman, şan eğitmeni olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Diğer Oyuncularımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam