Bizi Takip Edin!

Emre Albayrak

Piyano Eğitmeni

26 Mayıs 1996'da Ankara'da doğdu. İlk müzik derslerine 9 yaşında piyano ile başladı. 10 yaşında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı yetenek sınavını kazandı ve İrem Bozkurt'un piyano öğrencisi oldu. Bunun yanında Çiğdem Aytepe ile solfej ve koro şefliği, Ercüment Erdoğan ile armoni, Diler Argat ile piyano edebiyatı, Burhan Önder ile kontrpuan, Robert Seidel ile müzik tarihi, Argun Defne ile form bilgisi ve Öznur Orbay ile piyano pedagojisi çalıştı. Okuldaki eğitim hayatı boyunca çok sayıda piyano, oda müziği ve koro konseri verdi. Okul öğrencileri tarafından kurulan Hitit Filarmoni Orkestrası ve ülkemizin önde gelen gençlik orkestralarından Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'nda piyanist olarak yer aldı.

17 yaşında Almanya Darmstadt'da, Rachmaninoff Derneği tarafından düzenlenen ustalık sınıflarına katıldı, Wolfgang Manz ve Lucas Blondeel ile çalıştı ve konserler verdi.

18 yaşında Kulis Sanat kurumunda piyanist, piyano eğitmeni ve besteci olarak göreve başladı ve hala bu görevine devam etmektedir.

21 yaşında öğrenci değişim programı ile Estonya'ya gitti. Burada Marko Martin ile piyano, Imbi Tarum ile klavsen çalıştı. Doğaçlama, komposizyon, müzik pedagojisi, çağdaş piyano teknikleri üzerine çalışmalar yaptı. Estonya'da geçirdiği bir yıl boyunca klavsen, piyano ve oda müziği olmak üzere 5 konser verdi.

Albayrak, 23 yaşında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan onur öğrencisi olarak mezun oldu.

Diğer Oyuncularımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et