Bizi Takip Edin!

Hasan İrfan Buzcu

Oyuncu

1983 Diyarbakır doğumlu Hasan İrfan BUZCU, 2009 yılında Atatürk Üniversitesi GSF Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. 2010 yılında Ordu Üniversitesi GSF Tiyatro Bölüm’ünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Yüksek lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Sanat Dalı’nda 2014 yılında “Memet Baydur Tiyatrosunda Yaşam-Oyun İlişkisinin İrdelenmesi ve Bir Eserinde Reji Uygulaması” adlı sanat çalışması raporunu hazırlayarak ve yazarın” Yangın Yerinde Orkideler” adlı oyununu sahneleyerek tamamladı.

Mesleki eğitim sürecinin yanı sıra Ankara, İzmir, Erzurum Devlet Tiyatroları’nda “Barış”, “Cyrano De Bergerac”,”Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe”, “Fermanlı Deli Hazretleri”, “Cumhuriyetin İlk Sâdası” gibi oyunlarda ve özel tiyatrolarda olmak üzere birçok oyunda oyuncu olarak görev almıştır. H.Ü.A.D.K Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak görev yapmakta ve ilgili bölümün Sanatta Yeterlik Programına devam etmektedir.

Diğer Oyuncularımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam