Bizi Takip Edin!

Umut Can Arzuman

Klasik Bale Eğitmeni

Cinsiyet: Erkek
Doğum Tarihi: 18.08.1997
Uyruğu: Türkiye
Boy: 1.83
Kilo: 70
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Koyu Kahverengi
İletişim E-Mail: canumutarzuman@gmail.com

Hakkımda

1997 yılında yaşadığım ülkenin başkenti olan Ankarada doğdum. İlk sporla tanışmam 2003 yılında jimnastik yapmamla başladı bir yıl sonra yüzme sporuna başladım iki yıl içinde profosyonel bir seviyeye ulaştıktan sonra klasik bale ile tanıştım. 2004 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinin çocuk klasik bale bölümüne yetenek sınavını kazanarak seçildim. Üç yıl orda eğitim aldım bu üç yıl içinde çocuk sanatçı olarak eserlerde rol aldım. 2007-2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarına yetenek sınavını kazanarak klasik bale sanatçısı olmak için eğitim görmeye başladım. 2014 yılı içerisinde Kazakistanda düzenlenen International Competition of Ballet Dancers in Astana yarışmasına katılarak ülkemi temsil ettim. Lise seviyesinden mezun olduktan sonra 2016 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinde sözleşmeli klasik bale sanatçısı yetenek sınavına girerek ilk profosyonel bale hayatıma bu şehirde başladım. 2016 yılından itibaren Ankara Devlet Opera ve Balesinin klasik bale sanatçısı olarak dans etmekteyim.

Görev Aldığım Bale ve Opera Eserleri

Coppelia, Ateşkuşu ve Danzon, Notre Dame'ın Kamburu, Çalıkuşu, Harem, Piri Reis, Çakırcalı Mehmet Efe, Amadeus, Hamlet, Fındıkkıran, Bach Alaturka, Zorba, Kuğu Gölü, Giselle, Romeo ve Juliet, Töre,Troya, Aida, Uyuyan Güzel, Kül Kedisi, Yevgeni Onyegin, Ali Baba ve Kırk Haramiler, Köroğlu, Lüküs Hayat, Carmen, Yarasa, Paris Hayatı

Diğer Oyuncularımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et