Bizi Takip Edin!

Bir Seri Katilin Son 53 Dakikası (Hürriyet)

23/09/2020

Kulis Sanat, Amerikalı seri katil Ted Bundy’nin idam edilmeden önceki son 53 dakikasını anlatan ‘Ted Bundy’ adlı oyunu, 23 Eylül Çarşamba akşamı yeniden tiyatroseverlerle buluşturacak. Yönetmen Sinan Pekinton, oyuncular Serkan Melikoğlu(Ted Bundy) ve Esat Tanrıverdi(Gardiyan) ile dünyanın en acımasız seri katili Ted Bundy’nin bu son 53 dakikasının anlatıldığı oyunu konuştuk.

Serkan Melikoğlu(Ted Bundy): “Ted Bundy’nin son 53 dakikasında gardiyanla olan sohbetini görüyoruz. Neden cinayet işlediğini, hayatını anlatıyor. Gerçekte, mahkemede verdiği ifadesinde, öldürdüğü kadınları ilk kız arkadaşına benzettiğini söylüyor ancak oyunun kurgusunda ise küçükken yaşadığı hayatla alakalı olduğunu, annesine inanılmaz bir kin beslediğini görüyoruz. Ted, manipülasyonu çok iyi yapıyor, ölmekten korkmuyor. Bu hayatı onun tercih etmediğini, Tanrı’nın onu bu yola soktuğunu düşünüyor. Amerika’da idamı, kurbanın aileleri de gelip izler. Biz de 53 dakikayı insanlar da görüyormuş gibi düşünüyoruz. Bazı reaksiyonlardan seyirci çok irrite oluyor.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız...

En Günceller
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam