Bizi Takip Edin!

Umay Şafak

Klarnet Eğitmeni

1997 yılında Ankara’da doğdu. Sanat hayatına 2004 yılında keman ve bale dersleri alarak başladı. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı Klarinet Bölümü’nü kazandı. 2008-2019 yılları arasında Ekrem Öztan ile klarinet çalışmalarına devam etti.

2011-2019 yılları arasında Hitit Filarmoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası, Hacettepe Akademik Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Senfoni Orkestrası’nda çok sayıda konserde yer aldı.

2015 yılında Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile Almanya turnesine çıkarak Berlin ve Bonn şehirlerinde konserler verdi.

2017 yılında Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası ile Almanya-İtalya-Çekya turnesine katılarak çeşitli konserler verdi.

2018 yılında yine Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası ile Çekya-Slovakya-Avusturya-Macaristan-Polonya turnesine katıldı ve bir çok konser verdi.

2014-2016 yılları arasında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda “Çalıkuşu” ve “Felatun Bey ile Rakım Efendi” adlı oyunlarda Klarinet Sanatçısı olarak yer almıştır.

2014 yılında Kulis Sanat Tiyatrosu’nda Klarinet Eğitmeni ve Sanatçısı olarak çalışmaya başlamış ve halen devam etmektedir.

2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nı Okul ve Bölüm Birincisi olarak mezun olmuştur.

2020 yılında Anadolu Üniversitesi Klarinet Bölümü Yüksek Lisans Progamı’na dahil oldu.

Diğer Oyuncularımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam