Bizi Takip Edin!

Ağaç Arkadaşlar

KONUSU

Portakal ve Mandalina ağaçlarının bulunduğu bir ormanda, ormanın kralı meyvelerden daha fazla kar elde etmek amacıyla ağaçlara iksir vermeye karar verir. Doğal olanın bozulmasının sağlıksız olduğunu düşünen Portakal, bu fikri kabul etmeyip saklanır. Hayatı boyunca Portakal’ ın meyvelerini kıskanan Mandalina’ nın gözüne ise meyvelerinin büyümesi fikri mantıklı görünür. Kralın kızı Prenses Aslıhan ve Portakal’ ın uğraşlarına rağmen Mandalina’ yı vazgeçiremezler ve Kral Mandalina’ ya iksiri içirir. Ertesi gün kocaman meyvelerle uyanan Mandalina çok sevinir fakat hastalanmıştır. Meyvelerini satın alan vatandaşlar tatlarının kötülüğünden dolayı geri getirirler, iksirli mandalinalardan yiyen Kral da hastalanır. Sonunda Mandalina ve Kral hatalarını anlar ve herkesten özür dilerler.

Ana Düşünce: Bitkilerin ilaçlanarak genetiğinin değiştirilmesi sonucunda hem bu bitki türleri hem de bu bitkileri tüketen insanlar zarar görmektedir.

Diğer Oyunlarımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam