Bizi Takip Edin!

Benimle Oynar Mısın?

KONUSU

Aynı mahallede yaşayan iki arkadaş, mavi ve çakıl, birlikte oyun oynamaktan çok keyif alırlar. Ancak çakılın daha çok keyif aldığı bazı oyunlar vardır ki hem insanlara hem de hayvanlara zarar veren cinstendir… Bir gün çakıl mavinin de canını yakınca mavi bu durumu değiştirmenin yollarını arar. Mavi en yakın arkadaşı olan kuklası ciciyle birlikte düşünür ve bir yol bulur. Çakılı kötü oyuncaklar ve oyunlardan uzak tutmak için onunla ufak bir anlaşma yapar. Mavi çakıla da bir kukla yapar ve değişimi izlemeye koyulur. Çakıl önce kuklayı ciddiye almasa da arkadaşsız ve oyuncaksız kaldıkça kuklayla iletişim kurmaya başlar. Günler geçtikçe kendi zararlı oyuncaklarını unutur ve diğer çocuklar gibi top oynamaktan, misket vurmaktan keyif almaya başlar. Hatasını anladığı gün de maviden özür diler ve dostlukları pekişir.

Tiyatro oyunu içindeki seksek, ip atlama, top oynama gibi oyunlara interaktif bir şekilde seyircilerin de katıldığı, arkadaşlığın önemini ve zarar veren davranışların ne gibi şeylere yol açacağını oyun yoluyla anlatan bir hikaye.

Diğer Oyunlarımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam