Bizi Takip Edin!

Çevre Yarışları

KONUSU

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan “Çevre Kirliliğini’’ konu alan Oyunumuz, mahallenin birbirine rakip iki takımı “Kaplanlar ve Sırtlalar”ın mücadelesiyle sahneye yansımaktadır.

Kaplanlar çalışarak ve emek vererek çevreden kağıt toplayıp biriktirmektedir. Amaçları topladıkları kağıtları belediye’ye teslim etmek ve karşılığında kitap almaktır. Sırtlanlar’ın amacı da kağıt biriktirmektir. Fakat onlar çalışmadan başkalarının, özellikle de Kaplanların toplamış olduğu kağıtları alarak bu işi sürdürmektedir. Bunu fark eden Kaplanlar, bu işin güzel bir şekilde yani kavga etmeden çözülmesi için Sırtlanları yarışmaya davet ederler. Kazanan takım diğer takımın toplamış olduğu kağıtları ve biriktirme çadırının sahibi olacaktır. Seyirciler içinden seçilecek çocuklarında takımların mücadelesine katılmasıyla oyunumuz daha da eğlenceli bir hal alacak ve birlik, beraberlik ve çevre temizliğinin önemi vurgulanarak oyunumuz son bulacaktır…

Diğer Oyunlarımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam