Bizi Takip Edin!

Aslan Amca

KONUSU

Ormanlar Kralı Aslan Amca hayvanat bahçesinden kaçmıştır. Kaçmasındaki en büyük sebep ise onu diğer aslanlardan ayıran en büyük özelliği yani vejetaryen olmasıdır. Peşine düşmüş olan Hayvan Dedektifinin ise tek amacı Aslan Amca’yı yakalayıp hayvanat bahçesine teslim etmek ve onun için belirlenmiş ödülü almaktır.
Hayvanat bahçesine gitmek için yola çıkan Munya ve Obvor, yolda Aslan Amcayla karşılaşırlar. İlk başta korkarlar fakat hikayesini dinledikten sonra ona yardım etmeye karar verirler. Aslan Amca’nın amacı, uzaklardaki bir hayvan bahçesinde olan arkadaşı Ayı Teyze’yi de kaçırıp ormanlara dönmek ve krallık seçimlerine aday olup, tekrar ormanlar kralı olmaktır.
Ayı Teyze’de Aslan Amca’yı aramaktayken Dedektif ile karşılaşır ve ondan yardım ister. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Dedektif yalanlar söyleyip Ayı Teyzeyi kandırmak üzeredir fakat Aslan Amca ve çocuklar durumu fark etmiştir. Hep birlikte plan yaparlar ve Dedektifi kendi tuzağına düşürüp yakalarlar.
Oyunumuz Dedektif ’in pişman olması ve hayvanlara bir daha zarar vermeyeceğini söz vermesiyle son bulur.

Diğer Oyunlarımız
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam