Bizi Takip Edin!

Ceylin Üstündağ

Tiyatro / Oyuncu

Kulis Sanat’a kayıt olduğu zaman insan sadece bir kursiyer olacağını sanıyor ama orası çok daha fazlası. Konservatuara hazırlık adı altına hayata hazırlayan bir serüvene başlamış oluyorsunuz. Kulis Sanat’a ilk başladığımda kendi isteğim ile orası dışındaki sosyal hayatıma son vereceğimi söyleselerdi inanmazdım. Bunu tamamen orada gördüğüm sevgi ve sıcaklık sayesinde yaptım. Bir süre sonra uyandığınızda gözünüzü Kulis’le açıyorsunuz. Uyurken son düşündüğünüz şey Kulis oluyor. Bir yerin insanın evi olması için oraya emek vermesi, orada bazen güzel bazen de acı anılar biriktirmesi gerekiyor. Her insanın hayatına bir şeyler katacağını düşündüğüm bir yerdir. Benim hayatıma yeni bir aile ve yeni bir ev kattı. Bunun yanında sahne tozunu yutmak deyimini en güzel ve en özel şekilde gösteren yerdir. Bir süre sonra hoca öğrenci ilişkisinden çok abi kardeş olursunuz.

Sahne üzerinde gösterdikleri başarıları herkesin hayatını ve karakterini bir abi gibi, abla gibi dinlemeleri ve bilmeleridir. Yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmez. Çalışma saati yoktur. Ne kadar istersen alırsın. İstemediğin zamanlarda da elinden tutup seni devam etmeye zorlarlar. Akademik açıdan zaten gözle görülür ve ispatlanmış bir başarısı vardır. Bunların yanında gittiğimde ilk duyduğum şey; ” İyi bir insan olmadan, iyi bir tiyatro insanı da olamazsın.” Bu oldu. Sonra zaten bunu gördüm. Görememek imkansızdı çünkü Kulis iyi insanlarla doluydu. Her zaman tatlı bir yer değildir. Acısı da çoktur ama sonrasında insana dedirtir ki keşke acı çeksem de orada olsam. Ben artık her günüm orada geçmediği için üzülüyorum. Çok güzel yerlere getiriyor Kulis insanı. Ama getirdiği yerlerden Kulis’i özlememek imkansız. Orada bir ailem ve evim olduğu için çok şanslıyım. Abilerim,ablalarım ve tanıdığım dünya güzeli arkadaşlarım hepimizin yurdu Kulis. Oraya bakınca aile ve ev görüyorum. Kendim için dileyebileceğim iki şey var. Birincisi: Kulis Sanat’sız kalmamak; ailemi,evimi hep yakınımda tutmak. İkincisi: Hayatım boyunca Kulis’le aynı olmasa da ona yakın ortamlarda, onlara yakın insanlarla tanışmak. Hayatımın dönüm noktalarından birisi orasıydı. Şehir dışında olmama rağmen Ankara’ya ayak bastığımda ilk gittiğim yer Kulis Sanat olur. Çünkü insan en çok evini özler.

Teşekkür ederim. Bana iyi bir insan olmayı göstererek öğrettiğiniz ve bana aile olduğunuz için. Şundan eminim ki ne kadar uzaklaşmış olacağım önemli değil çünkü benim kürkçü dükkanım Kulis’tir.

Diğer Öğrencilerimiz
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam