Bizi Takip Edin!

Nurefşan Deniz

Tiyatro / Oyuncu

16 yaşımda meslek haline getirmek istediğim tiyatro sayesinde tanıdım onları… Aslında 2012 yılının Kasım ayından beri tanıyorum. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında son sınıfdalardı. Okulda da oldukça başarılı olan abilerim(Hocalarım) sayesinde aslında hiç bilmediğim ama çok istediğim tiyatronun ne olduğunu öğrendim. 2013 yılında bu öğrenimimi KULİS SANAT’ta yani yuvamızda devam ettirdim. Bu süre zarfında onlardan samimiyeti, gerçeği, doğallığı, dürüstlüğü en önemlisi insan olmayı öğrendim.

“Öncelik insan olmak sonrası zaten gelir” dediler hep… Sadece istemek yetmiyordu bir de verimli çalışmak gerekiyordu. Yola bir kitap listesiyle başladık içinde tiyatro metnleri, romanlar, öyküler ve şiirler vardı. Her gün düzenli olarak okuduğumuz kitapları özetliyor yazarları ve dönemleri hakkında bilgiler getiriyorduk… Çook çalışmamız gerekiyordu çokk… Hocalarımız bizim bilinçli olmamızı kendimizi bilmemizi ve etrafımızda Türkiye’de daha doğrusu Dünya’da neler olup bittiğini bilmemiz gerektiğini söylüyordu. Her şey çok güzeldi. 2014 yılında Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazanmamı sağlayan herşeyden önce; tekrar tekrar belirtmek istiyorum “insan olmayı” öğreten hocalarım Serkan Melikoğlu-Emre Yurttakalın ve KULİS SANAT’a sonsuz teşekkürler...

Diğer Öğrencilerimiz
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam