Bizi Takip Edin!

Kulis Sanat Ankara Life

24/09/2020

Davet ediyoruz. Yalnız bize değil, tüm tiyatro ve oyunlara davet ediyoruz... 

Özel tiyatro çalışmalarından bahseder misiniz?

Oyunlarımızı seçerken seyircinin dikkatini çekecek, içerik açısından oyuncuyu ve rejinörü de bir doyuma ulaştıracak metinler seçmeye çalışıyoruz. Mümkün mertebe oyuncunun bütün marifetlerini göstereceği performans oyunlar seçmeye çalışıyoruz. Türliye'de adını duyurmuş, kendini ispatlamış yazar ve yönetmenlerle bir araya gelip zengin bir arşiv yaratmayı hedefliyoruz. Her sene yeni mezun oyunculara istihdam sağlamak ayrı bir keyif oluşturuyor. Bu sezon Kulis Sanat Çankaya Sahnede "Ted Bundy", "Ödül", "Cahide Sonku Müzikali", "Geçmiş Zaman Olur Ki" ve Ankara seyircisine büyük bir heyecanla William Shakespeare'in "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" eserlerini sergileyeceğiz.

Pandemi dönemimde etkinlikler için ne gibi önlemler aldınız?

Öncelikle akademi için özel derslerimizin hepsini büyük salonlara taşıdık. Akademinin içinde dezenfektan noktaları yerleştirdik. Girişlerde ateş ölçümü yapılmaktadır. Her dersten sonra 30 dakika sınıflara dezenfektan çalışması yapılmakta. Tiyatro için, dile getirdiğim gibi 550 kişi kapasiteli sahnemizi 200 kişiye düşürdük ve koltuk mesafelerini uygun hale getirdik. Oyundan önce ve sonra dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır. Oyun boyunca seyircilerimizin maskelerini takmalarını rica edip bunu kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.

"Sanat" sizler için ne ifade ediyor?

Özgürlüğü; umut ve inanç ile yaşamak. Çok sevdiğim bir hocam bir gün bana komedinin tanımını yaparken; "herkesin bildiği kahkalara, kimsenin bilmediği gözyaşları arasından bakabilmektedir" demişti. Sanatın genelinde bunu yaşamak ve hissetmek mümkündür. Sanat; herkesin bildiği kahkahalarla, kimsenin bilmediği gözyaşları arasından hayata bakabilmektedir.

En Günceller
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam