Bizi Takip Edin!

Güçlerini Birleştiren Çankaya Sahne ve Kulis Sanat Yeni Sezona Hazır (Habertürk)

03/10/2020

Tiyatro ve seslendirme sanatçısı Mehmet Atay'ın geçen yıl kurduğu Çankaya Sahne, yollarını birleştirdiği Başkentin genç tiyatrosu Kulis Sanat ile yeni sezonda seyircilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Mehmet Atay, Devlet Tiyatrolarında başladığı 40 yıllık sanat yaşamını, 4 Ekim 2019'da kurduğu Çankaya Sahne ile taçlandırarak, Başkente yeni tiyatro kazandırdı. Başkentli tiyatroseverler için Paris Caddesi'nde yeni sanat mekanı haline gelen, genç bir ekibe sahip Çankaya Sahne, 8 yıldır faaliyet veren Kulis Sanat'ı bünyesine kattı.

Mehmet Atay ile Kulis Sanat'ın kurucusu, tiyatrocu Serkan Melikoğlu, AA muhabirine, iki genç tiyatronun tek bir çatı altında hizmet vermesi süreci ve yeni sezona ilişkin açıklamalarda bulundu.Yeni tip koronavirüs için üst düzeyde tedbir aldıklarını ve hazırlıkları Kulis Sanat ile yaptıklarını belirten Atay, bir an önce salgının ülkede ve tüm dünyada bitmesi temennisinde bulundu.

Tiyatroların gönül rahatlığı içinde seyircileri ile buluşmak arzusunda olduğunu belirten Atay, "Desteklere ihtiyacımız var. Devlet desteğine de ihtiyacımız var. Bu konuda destek aldığımızı ve ilgilenildiğimizi de söyleyemem. Devletimiz, özel tiyatroları biraz yalnız bıraktı. Yalnız bıraktığı için de kendi yağımızla kavrulmak zorunda kalıyoruz şu anda. Şartlarımızı kendimiz oluşturmak zorunda kalıyoruz. Bu zor bir süreç." dedi.

Atay, Kulis Sanat'ın sahibi Serkan Melikoğlu'nun öğrencisi olduğunu, birleşme sürecinin pandemi nedeniyle başlamadığını ve sürekli iletişimde oldukları için güç birliğini uzun süredir düşündüklerini anlattı.Mehmet Atay, şöyle devam etti:

"(Ankara'nın kült mekanlarından birine sahibim, siz de genç bir enerjiye sahipsiniz. Sekiz senedir Bahçeli'de genç enerjinizle tiyatro yapmaya çalışıyorsunuz) dedim. Başka bir aşamaya geçmeye ihtiyaçları vardı. Ben onlara bu aşamaya geçme şansını verdim. Onlar da bana genç enerjilerini sundular. Önümüzdeki süreçte, pandemi bize izin verirse Kulis Sanat ile yeni projeler yapacağız. Geçen sene 4 Ekim'de sezonu Sokrates'in Son Gecesi oyunu ile açmıştık. Üç tane oyunumuz vardı. Bu sene bir oyunla başladık sezona. Prodüksiyonlar çok ağır. Üç oyun birden çıkarma şansımız olmadı. Kulis Sanatın elinde dört oyunu vardı. Onlar çok hızlı çalıştılar ve dört oyunla sezona Çankaya Sahne çatısı altında katılıyorlar."

Haberin Devamı İçin Tıklayınız...

En Günceller
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam